Людство забруднило 60% світового океану – дослідження

Працівники Національного центру екологічного аналізу і синтезу виявили, що 60% світового океану забруднено через вплив людини.

Науковцям вдалося вперше оцінити загальний вплив людства на світовий океан через забруднення відходами, масовим виловом риби, збільшенням транспортування.

Згідно з результатами дослідження, за останні десятиліття загальний вплив на океан збільшився вдвічі. Якщо цього процесу не зупинити, то наступного десятиліття він подвоїться ще вдвічі.

“Нам потрібно розв’язувати проблему, що складається з багатьох факторів. Ми не можемо виправити лише один, якщо хочемо сповільнити й зупинити негативний вплив”, – зазначив один із дослідників Бен Гальперн.

Найбільше занепокоєння у науковців викликають регіони Близького Сходу, Австралії, Західної Африки й острови Східного Карибського басейну. Серед екосистем, що страждають найбільше, мангрові дерева та коралові рифи.

Дослідники також виявили, що стан морів біля Південної Кореї, Японії, Великої Британії та Данії покращився після зменшення комерційного рибальства.

За 50 років кількість лісових тварин у світі скоротилася вдвічі.
Раніше на зустрічі G20 в Японії досягнули першої міжнародної угоди зі скорочення пластикових відходів у світовому океані.