Літній відпочинок в Херсонській області: 5 місць для найкращої відпустки

Цього літа багато українців планують відпочинок в межах України через епідемію коронавіруса. Вибираючи південні регіони країни, українці віддають перевагу відпочинку біля моря, хоча навіть в морських областях є безліч варіантів відпочинку і далеко від узбережжя.  Розберемося, яку відпустку можна організувати на Херсонщині.

  • Літній відпочинок в Херсонській області: пляжний відпочинок на морському узбережжі

Тур вихідного дня Херсонщина

Азовське море, Україна © Depositphotos

Без відпочинку на морі, мало хто в Україні представляє відпустку. Але навіть в опції відпочинок на морі Херсонська область пропонує варіанти вибору, адже регіон омивається відразу двома морями – Чорним і Азовським. Найбільш популярними місцями відпочинку на Азовському морі в Херсонській області є Генічеськ і Арабатська стрілка. Для відпочинку на Чорному морі туристи вибирають Скадовськ, Залізний Порт, Лазурне. У цих містах і селищах можна знайти відпочинок на будь-який смак і бюджет: від люксового розміщення до кімнати в приватному секторі.

  • Літній відпочинок в Херсонській області: відпочинок біля річок і озер

Тур вихідного дня Херсонщина

Лемурійське озеро, Херсонська область © instagram.com/moreturovmelitopol/

Крім морського в Херсонській області можна влаштувати і речно-озерний відпочинок. Так, територією регіону протікає Дніпро і ще безліч дрібніших річок, на берегах яких можна відпочити. Також на території області є безліч озер, деякі з них утворилися в долині Дніпра, інші ж (лиманові і лагунні) – біля морського узбережжя. Найвідомішими у південній частині є озера Лемурійське і Сиваш завдяки рожевому кольору води. Купання в них подарує зцілення, кажуть місцеві. Також біля Сиваша добувають лікувальні грязі і ропу, які корисно використовувати в косметологічних цілях.

  • Літній відпочинок в Херсонській області: дикий відпочинок

Тур вихідного дня Херсонщина

Кемпінг у Генгорці, Херсонська область © instagram.com/she.annash/

Тим, хто хоче опинитися в максимальному віддаленні від інших відпочиваючих, рекомендуємо вибрати дикий відпочинок в наметі. Місць для організації такого відпочинку в регіоні більш ніж достатньо. З наметом ти можеш відправитися на найбільший незаселений в Європі острів Джарилгач або ж розташуватися на Станіславських скелях і насолоджуватися красою Дніпро-Бузького лиману. Також можна відпочити в кемпінгу на Арабатській стрілці (у Генгорці або Стрілковому).

  • Літній відпочинок в Херсонській області: насолоджуємося заповідною природою і знайомимося з тваринами

Херсонщина

Тур вихідного дня Херсонщиною © Данило Сліж

У Херсонській області можна насолоджуватися дивовижною природою і навіть знайомитися з дикими тваринами в заповідниках. Найвідомішим заповідником в Херсонській області є Асканія-Нова, тут можна не тільки насолодитися широтою степи і запашним ароматом трав, а й познайомитися з дикими тваринами. Також в Херсонській області можна відвідати Азово-Сиваський природний парк, розташований на косі Бірючий острів і природний парк “Олешківські піски” – найбільшу пустелю Європи.

  • Літній відпочинок в Херсонській області: дегустація місцевих вин

День туризму

Найцікавіші пам’ятки в Україні: Винарня князя Трубецького © facebook.com/vina.trubetskogo/

А завершити подорож Херсонщиною ми пропонуємо на позитивній винній ноті. Херсонщина також відома, як виноробний регіон, тут в низов’ях річок ростуть виноградники і виробляють вина. Так, найвідомішою виноробнею Херсонщини можна назвати виноробне господарство князя Трубецького. Крім дегустації вин, можна буде познайомитися з реконструйованим історичним будинком виноробні і дізнатися історію шато. Якщо ти хочеш познайомитися з сімейною виноробнею – вирушай на екскурсію в “Курінь”, який знаходиться біля Херсона.