Майже 6000 батьків Полтавщини не сядуть за кермо автомобіля

Головна причина – часткова заборгованість або повна несплата аліментів власним дітям.

Таку інформацію аґенції “Останній Бастіон” надали у пресслужбі Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

За словами чиновників, від щомісячного платежу, який перераховується дитині для задоволення її побутових і не тільки потреб, залежить обсяг конституційних прав батьків.

«При заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці (або 3 місяці для батьків тяжко хворих дітей), наші фахівці починають накладати на таких громадян санкції. Серед обмежень є: арешт банківських рахунків та майна; заборона на виїзд за межі України; позбавлення права керування транспортними засобами; неможливість користуватися зброєю та полювати», – прокоментувала ситуацію начальниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірина Свистун.

Вона додає, через вчасно невиконаний батьківський обов’язок День автомобіліста (відзначається щорічно 31 жовтня – прим. ред.) майже 14 тисяч громадян святкуватимуть без права керування транспортними засобами.

Так, зокрема, у Полтавській області за кермо автомобіля не сядуть 5,9 тисячі батьків-аліментників, на Сумщині – 3,6 тисячі, а на Чернігівщині – 4,3 тисячі.