Масаж. Види та користь

Масаж – один із способів оздоровлення організму, відомий ще з давніх часів. Сьогодні масаж – це науковий спосіб лікування багатьох хвороб за допомогою систематичних ручних прийомів: прогладжування, розтирання, розминання, биття і вібрації або струсу тіла людини.

🧖 Гігієнічний масаж.
Метою є догляд за тілом, профілактика різних захворювань, зміцнення організму в цілому. Основні прийоми масажу: розминання, погладжування, розтирання, вібрація і ударні прийоми.

Результатом гігієнічного масажу є: поліпшення кровообігу, нормалізація загального психоемоційного стану, зміцнення здоров’я;

🧖 Лікувальний масаж.
Головною метою є допомогти людині одужати після травм і під час захворювань. Лікувальний масаж поділяється на: збуджуючий, заспокійливий, розсмоктуючий. Цей вид масажу повинен проводитись професіоналом.

Результатом лікувального масажу є: вплив на нервову систему. Відновлює втрачені рефлекси, покращує діяльність окремих внутрішніх органів і тканин; позитивно впливає на серцево-судинну систему;

🧖 Реабілітаційний масаж.
Метою є допомогти зменшити больовий синдром, покращити кровообіг, допомогти відновити втрачені рефлекси.
Перед проведенням масажу вивчається історія хвороби пацієнта, тільки потім лікар вирішує, яку техніку рухів масажу застосовувати.

Результатом реабілітаційного масажу є: покращення загального стану людини;

🧖 Спортивний масаж.
Застосовується для удосконалення фізичних можливостей і збільшення працездатності спортсменів. Цей вид масажу розділяється на види: тренувальний, попередній (застосовується перед тренуванням) та відновлюючий.

Результатом проведення спортивного масажу є: поліпшення фізичного стану організму спортсмена, утримання гарної спортивної форми;

🧖 Косметичний масаж.
Метою є оздоровлення та омолодження організму. Розрізняють гігієнічний, пластичний, лікувальний, антицелюлітний. Основні прийоми: апаратний масаж за допомогою різних апаратів: вібромасаж, гідромасаж, вакуум. Буває загальної та локальної дії.

Результатом проведення косметичного масажу є: оздоровлення та омолодження організму; зміцнення імунітету та покращення кровообігу;

🧖 Тайський масаж
Цей вид масажу кардинально відрізняється від вищезгаданих. Його прийоми, навіть найпростіші, поєднують натиснення, розтягування і скручування, тобто – система впливає на все тіло людини. Сеанс тайського масажу може тривати від одного до трьох годин. Тайський масаж нагадує пасивну йогу.
Плавні, глибокі і м’які руху, що відбуваються в єдиному ритмі поступово змінюють електричну активність мозку, переводячи мозок на більш повільний режим роботи. За рахунок натискань на особливі рефлексогенні точки, відповідальні за роботу органів і систем організму, досягається додатковий оздоровчий ефект. Один сеанс тайського масажу прирівнюється до триденного відпочинку на природі.

Джерело.