Маску доведеться носити і після вакцинації: експерти назвали причини

Вакцинація від коронавірусу стартувала вже в багатьох країнах світу, і медики сподіваються, що ці заходи зможуть зупинити пандемію.

Однак фахівці вважають, що навіть після двох доз вакцини від коронавірусу доведеться дотримуватися всіх заходів безпеки, щоб убезпечити себе і близьких, пише CNN. Вони назвали 5 причин, чому це потрібно робити.

Навіть найкращі вакцини з доступних зараз у всьому світі не дають 100% захисту, а при повній імунізації вони забезпечують захист тільки на 95%. А це значить, що залишається 5% ризику заразитися.

Організм людини дуже складний і у деяких людей буде більш стійка імунна відповідь на дві дози вакцини, а у когось не така стійка.

Як це часто буває з різними вірусами, SARS-CoV-2 мутує по всьому світу і створює штами, які заразні та більш стійкі. Антитіла, які виробляються у людини, яка перехворіла COVID-19, не завжди можуть захистити від нового штаму цієї хвороби.
Безсимптомні носії вірусу становить близько половини випадків COVID-19. Цілком ймовірно, що після вакцинації такі люди зможуть бути й далі безсимптомними носіями вірусу, вважають експерти.

На цей момент дослідники ще не знають, як довго буде зберігатися імунітет після тих вакцин, які вже створені. Є ймовірність, що в найближчі місяці або роки, може знадобитися бустерна доза.

Десятки країн, серед яких немає України, розпочали вакцинацію від Covid-19. Вона дає шанс поступово зняти карантинні обмеження і повернутися до життя, яким було до коронавірусу. Проте в новому постковідному світі будуть нюанси. Один із них — впровадження “імунних паспортів” або “паспортів вакцинації” для подорожей, а, можливо, і для роботи чи відвідування громадських місць. Такі документи будуть потрібні замість тестів на коронавірус чи відбуття 14-денного карантину після перетину кордону.