Медичну реформу неможливо зупинити – заступник Супрун

Медичну реформу неможливо зупинити.

“Неможливо зупинити медичну реформу, час якої настав. Ми робимо трансформацію медичної системи не задля уряду, не для президента, а для пацієнта і для лікаря. Доки пацієнт потребує кращої системи охорони здоров`я, доки лікарі нарікають на ті чи інші негаразди в цій системі, – доти нам є що робити”, – сказав заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський, повідомляє Укрінформ.

За його словами, в медичній реформі немає чогось патерналістичного, вона не продиктована згори, а походить із середини.

“Прізвища керівників можуть бути різними, але від того потреба реформи не знімається – і відповідно ентузіазм, сила і потужність команди МОЗ лише наростає. Життя і здоров`я є найбільшою цінністю. І я б нікому не радив заважати трансформувати медичну систему”,- сказав Лінчевський.

Представники команди Володимира Зеленського вважають, що нинішню медичну реформу потрібно переоцінити та скоригувати. Зокрема, Євген Комаровський висловив свою підтримку щодо обраного МОЗ курсу реформування системи охорони здоров’я.

Однак має зауваження щодо тактики реалізації реформ і комунікації МОЗ з медиками та населенням, невміння Міністерства визнавати помилки й шукати компроміси, схильності його до різкої реакції на критику й прагнення ліквідувати старе, не встигнувши створити достойної альтернативи.