Молочний скандал: зі шкіл і дитсадків вилучили “неїстівне” масло

Вилучене під час обшуків в школах та дитсадках Миколаєва масло, за результати дослідження, не є вершковим маслом. Речовина містить 99% немолочних жирів.

“Вилучені матеріали, важко назвати продуктами харчування. За результатами проведених досліджень, не є вершковим маслом. Масова частка молочних жирів у вказаній продукції складає менше одного відсотка. Тож скаржитися, що діти залишились без речовин на обід – сумнівна заява”, – повідомляє ГУ Національної поліції України в Миколаївській області.

Таким чином відреагували на заяву керівництва Комунального виробничого підприємства з організації харчування в навчальних закладах Миколаївської міськради. Там стверджують, що годували дітей якісними продуктами, а зараз через поліцейські обшуки і вилучення, діти залишилися без цінного продукту харчування.

Продукти вилучили в рамках розслідування кримінальної справи за ч. 3 ст. 191 від 6 вересня 2018 про злочинну діяльність службових осіб Комунального виробничого підприємства по організації харчування в навчальних закладах.

Змовившись зі службовими особами ТОВ “Прод-Юг”, ТОВ “Айскомпані” та ТОВ “Сонед”, ті постачали до навчальних закладів Миколаєва неякісні харчові продукти, вартість якої значно нижча заявленої в актах виконаних робіт. Виробником та постачальником “вершкового масла” у ТОВ “Прод-Юг”, і в ТОВ “Сонед” значиться ПрАТ “Хмельницька маслосирбаза”.

Зразки продукції направили для дослідження до “Київського регіонального державного науково-технічного центру стандартизації, метрології та специфікації”. Там проби показали, що вершкове масло компанії ПрАТ “Хмельницька маслосирбаза”, не відповідають вимогам ДСТУ “Масло вершкове ТУ”. Бо має в складі менше 1% молочних жирів.

Такі ж результати з лабораторії отримали з вилучених продуктів 21 лютого Державним підприємством “Херсонський виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”.

Правоохоронці нагадали, що в грудні 2017 року комунально-виробниче підприємство міськради з харчування навчальних закладів, перемогли в тендері на постачання харчів до навчальних закладів Миколаєва. У серпні 2018 року воно уклало договір з підприємством з Одеси “Прод-Юг”. Ця організація постачала вершкове масло, сир твердий та кисломолочний.

В грудні 2018 року управлінням освіти в Миколаївській області знову проведели конкурс. Перемогло знову це ж підприємство, яке того ж місяця уклало договір з іншим підприємством з Одеси – ТОВ “Сонед”. Постачальники обох підприємств – “Сонед” і “Прод-Юг” знаходяться за однією юридичною адресою і мають фактично тих же керівників.

20 лютого поліція провела 135 обшуків у на території трьох міст України – Миколаїв, Хмельницький та Одеса. Відкрили кримінальну справу про неналежне харчування дітей у навчальних закладах Миколаєва.

Підозрюють, що службовці кількох підприємств, привласнили кошти з місцевого бюджету на суму понад 7 млн гривень.

Газета.юа