Мікрокредити під 3% річних тепер можуть отримати фермери Полтавщини

В Україні отримати банківські кредити  малим фермерських господарствам чи сімейним фермам майже неможливо з різних причин. По-перше, самі банки не ризикують співпрацювати з цією категорією сільгоспвиробників, сумніваючись в їх  в платоспроможності. По-друге, відсоткові  ставки настільки високі, що зводять нанівець саму ідею отримання кредиту.

Виправити цю ситуацію вирішили в Полтавській облдержадміністрації, заклавши в «Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками до 2020 р.» мікрокредитування невеликих сільгоспвиробників. Це особисті селянські господарства (ОСГ), сільськогосподарські кооперативи, фізичні особи підприємці та фермерські господарства, річний оборот коштів яких становить до 10 млн. грн. А це, як правило, господарства з обробітком не більше 500 га землі.

Як зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов, досвід мікрокредитування невеличких сільгоспвиробників був перейнятий у львівських колег, де така форма підтримки фермерів успішно працює.

Згідно з Програмою мікрокредит надається на п’ять років, причому на протязі першого року виплачуються тільки відсотки, а це 3% річних. І вже починаючи з другого року йде оплата і «тіла» кредиту. За словами Сергія Фролова сільгоспвиробники названих категорій, які працюють не перший рік, можуть отримати мікрокредити на розвиток таких напрямків, як тваринництво, садівництво та ягідництво, нішеві культури в тому числі чечевиця і нут.

А ось ті господарства, які створені недавно, для того щоби, так би мовити «піднятись», можуть подавати заявки на мікрокредитування з любих напрямків діяльності в сільському господарстві, в тому числі і по вирощуванню традиційних культур – зернових, кукурудзи, соняшника.