Назвали сфери, де найбільше нелегальних працівників

Торік в Україні виявили понад 25 тис. працівників без належного оформлення трудових відносин. На роботодавців наклали штрафи на суму близько 1,7 млрд грн.

Найбільше неофіційно оформлених працівників у торгівлі, діяльності готелів, ресторанів, будівництві, промисловості і сільському господарстві, повідомили у Держпраці.

У сфері торгівлі, готельному та ресторанному бізнесі виявили 4,7 тис. працівників без належного оформлення, у будівництві – 4 тис., у промисловості – 2,9 тис. і сільському господарстві – 1,8 тис.

“За 11 місяців 2018 року кількість застрахованих осіб зросла більш ніж на 432 тисячі. Тому надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування збільшилися на 5 мільярдів гривень порівняно з початком 2017-го”, – повідомив голова Держпраці Роман Чернега.

З вересня 2018-го до бюджету додатково надійшло 1,3 млрд грн завдяки заходам з детінізації відносин у сфері зайнятості населення, свідчать дані ДФС. Крім того, у вересні-грудні минулого року роботодавці легалізували працю 1,9 млн найманих працівників. Зараз частка тіньового сектору становить 30-40% економіки.