Турботливий догляд не завжди гарантує здоровя кімнатним рослинам. У них все одно можуть сохнути кінці листків. Особливо під час опалювального сезону. Це небезпечно ігнорувати, бо є початковою реакцією рослини. Із прогресуванням проблеми буде посилюватися і доповнюватися іншими порушеннями росту. Якщо не вчиняти жодних дій, рослина може взагалі втратити всю зелень або загинути.
- Найчастішою причиною, від чого сохнуть листя кімнатних рослин, – це пересихання землі в горщику. Або навпаки, перелив земляної грудки. Правда, листя у рослин по краях спочатку засихає, а потім трохи чорніє.
- Дефект можливий при використанні води для поливу з крану. Розчинений у ній хлор може призводити до таких “опіків”, що проявляється не тільки на кінчиках, але і по всій поверхні листків.
- Солі, що накопичуються у грунті, порушують кислотно-лужний баланс. Створюють надлишок елементів, що призводить до порушень росту. Полив невідстояною водою викликає і появу опіків на листі, дуже схожих на звичайне засихання кінчиків.
- У тісному горщику корінню немає куди розвиватися, тому вона дає збої врозвитку листків. Термінова пересадка зі збільшенням горщика чи розділенням, частіші підживлення, заміна верхнього шару землі — єдині варіанти порятунку.
- Неправильні поливи завжди видно по листках. Переливи, закисання або пересихання землі в горщиках не сумісні з бажаним режимом поливів. І завжди призводять до появи сигналів про дискомфортний режим зволоження.
- Кімнатні рослини однаково не люблять і надлишку добрив, і їх нестачі. Якщо не притримуватися індивідуальних рекомендацій по дозуванню, складу добрив, періоду їх внесення чи забувати про підживлення взагалі, проблем не уникнути. Інколи на перекормку чи екстрену потребу в підживленні вказують на лише проблеми росту, але й висихання кінчиків.
- Якщо на рослині оселилися попелиця, павутинні кліщі, трипси – все це позначиться на її загальному стані та зовнішньому вигляді.
- Рослинку потрібно ізолювати, промити мильним розчином, обприскати біопрепаратами. Пошкоджені листки доведеться вирізати.
- Якщо є надлишок світла, варто подбати про встановлення розсіючих екранів чи переміщення рослини.
- Найчастіше сохнуть кінчики листя у видів, що воліють рости в затінку, м’якому освітленні, а натомість змушені страждати від “пересвіту”. І ще одна ознака надлишку світла — втрата забарвлення.