Названо причини низької явки на місцевих виборах

На виборчі дільниці прийшли трохи більше третини українців, що стало рекордно низьким результатом. Явка на місцевих виборах, що відбулися напередодні, склала рекордно низькі 37%.

Соціологи групи Рейтинг назвали основні причини масової неявки українців на виборчі дільниці. Під час опитування стало відомо, що 20% виборців не прийшли за станом здоров’я, 19% – не могли проголосувати через прописку, 15% – були зайняті, 14% – не знали, за кого голосувати, 12% опитаних заявили, що вибори були їм нецікаві, 10% – відмовилися від голосування через пандемію.

Водночас якби була можливість голосувати електронно, з дому, то 46% з тих, хто не голосував, проголосували б сьогодні, в 13% – 50/50, 14% – можливо і 25% – не голосували б.

63% громадян, які не прийшли на вибори, відповіли, що відчувають розчарування щодо ситуації в країні, тоді як 32% навпаки – відчувають надію.

Зазначимо, в Комітеті виборців України заявили, що результати місцевих виборів неможливо поставити під сумнів, а саме голосування буде визнане дійсним, незважаючи на низьку явку.