Напівтіньове затемнення та Суничний Місяць: Які астрономічні явища українці спостерігатимуть 5 червня

5 червня будуть відразу два унікальні астрономічні явища — Сунична повня та напівтіньове затемнення Місяця. Українці зможуть спостерігати обидва. Астрологи ж радять пильнувати цього дня, адже може бути нестабільним емоційний стан.

Розповідаємо детальніше про рідкісні астрономічні явища, які відбудуться 5 червня, та застороги цього дня.

Напівтіньове затемнення Місяця

Яскраве напівтіньове місячне затемнення розпочнеться о 20:45 за київським часом, а завершиться о 00:04. Максимальна фаза явища — о 22:24.

Споглядати його зможуть жителі Європи, Азії, Південної Америки, Австралії та Африки.

Напівтіньове затемнення виникає, коли місяць проходить ділянку півтіні (ділянку простору навколо конуса тіні Землі), але не входить у тінь. У такому випадку яскравість місяця дещо зменшується, але таке зменшення неозброєним оком непомітне й фіксується лише приладами.

Московський планетарій

У випадку, якщо Місяць у напівтіньовому затемненні проходить поблизу конуса повної тіні, на ясному небі можна помітити деяке потемніння з одного боку місячного диска.

Новини за темою: День Конституції, Трійця та літнє сонцестояння: Свята та цікаві явища червня-2020

5 червня тінь від Землі в максимальній фазі затемнення повинна перекрити 59% діаметра Місяця. Помітити явище неозброєним оком практично неможливо — потрібна фотографічна і фотометрична апаратура.

Невелике потемніння можна спостерігати при уважному вивченні Місяця в бінокль або телескоп. Головне, щоб була безхмарна погода та відкрита місцевість. Хоча, за іншими джерелами, українці все ж зможуть неозброєним оком розрізнити невелике затемнення Місяця.

Сунична повня

Повний Місяць настане 5 червня 2020 року о 22:13 за київським часом. Його називають Суничним, а ще Рожевим, Гарячим або Медовим. За місячним календарем повня у червні випадає на 14-15-ту місячну добу.

Назву “Сунична” чи “Полунична” ця подія отримала завдяки ягодам, які починають достигати саме у цей період, звісно, за сприятливої погоди.

Фото з відкритих джерел

Щоб спостерігати за повним Місяцем, варто обрати місце з мінімальною кількістю світлових шумів і відкритою лінією горизонту. Якщо немає змоги поїхати ближче до відкритого горизонту, можна обрати більш високі місця для спостереження.

Новини за темою: Від нових газових платіжок до дитсадочків та потягів: Топ змін в Україні з 1 червня

Чого варто остерігатися 5 червня

Астрологи переконані, що місячне затемнення найбільше вплине на людей, народжених наприкінці листопада – на початку грудня. Відчують на собі дію явища представники таких знаків Зодіаку: Близнюки, Діва, Риби та Стрільці.

У цей день не варто призначати важливі переговори, зустрічі і співбесіди. Краще відмовитися від вирішення робочих питань, пов’язаних із зарплатою, звільненням, підвищенням.

Рекомендують астрологи і відкласти початок серйозних справ та проєктів, відмовитися від поїздок. На цей день краще не планувати одруження, хірургічні втручання і так далі.

Не варто брати в борг, дарувати й приймати подарунки і взагалі займатися будь-якими фінансовими питаннями, у тому числі й щось купувати.

Також, на думку астрологів, емоційний стан цього дня може бути нестабільним. Варто уникати конфліктів та з’ясування стосунків. З минулого може повернутися колишній партнер, але ілюзій щодо цього мати не можна. З іншого боку, затемнення може принести зустріч із “саме тією” людиною, адже проходити воно буде під знаком Венери. Головне — слухати своє серце.

Новини за темою: Уряд послаблює карантинні обмеження в Україні: Що запрацює з 5 червня

Як звільнитися від помилок минулого

Під час місячного затемнення можна позбутися “примар минулого” та негативної енергії. Для цього потрібно у період затемнення написати на папері все, чого потрібно позбутися — не тільки якихось речей, а й думок, стосунків тощо. Аркуш паперу спалити у полум’ї свічки, а попіл розвіяти. У цей час варто думати про приємні речі та планувати майбутнє.

Джерело.