Народні прикмети на 14 вересня: день Симеона-Стовпника, що цього дня робили наші предки

14 вересня починалося бабине літо. Необхідно було обов’язково прибрати всі ярі до дня Семена літопроводця, оскільки в іншому випадку посіви могли загинути через велику кількість опадів і сильних вітрів.

Про це повідомляє Ukr.media.

Казали, що на Семена зерна з колосків випадають. Хліб після Семена вже не сіяли. Орати можна було тільки до полудня. Відомо також, що на Семена намагалися пускати худобу в поля. Багато роботи було у господинь, яким було потрібно якнайскоріше законсервувати огірки. Рекомендувалося також закінчити всі справи і провести всі угоди саме до 14 вересня, оскільки після цього терміну всі підприємства будуть невдалими, згідно з прикметами.

Хлопчиків, яким виповнилося 4 роки в цьому році, садили на коней і катали на них – так відзначали їх вступ у доросле життя. Також дітей стригли саме 14 вересня.

Мисливці заманювали зайців 14 вересня, і вважалося, що полювання в цей день буде дуже вдалим. 14 вересня проводили різні обряди, які допомагали позбутися мух, тарганів та інших неприємних комах.

14 вересня починалася пора весіль, яка закінчувалася 28 листопада.

У церкві шанували пам’ять Семена Стовпника, який також відомий як архімандрит Антіохійський. Сам Семен прийшов до віри вже у свідомому віці. Народився він у IV столітті, і батьки його були дуже бідними. Волею випадку Семен потрапив в храм, де почув службу і увірував в Бога. Після цього Семен став молитися і просив Господа вказати, як йому жити. Так, він вирішив стати ченцем, залишив рідну домівку і спочатку оселився в найближчій обителі, а потім уже віддалився в пустелю. Там Семен поклав початок новій формі подвижництва – стовпництву. Так, він побудував високий стовп, оселився на ньому, чим позбавив себе можливості для відпочинку. Вдень і вночі Семен стояв на стовпі і молився Богу. Також додавалося найсуворіше стриманість у їжі. При цьому, згідно з легендою, Семен Стовпника протиснути до 100 років і помер під час молитви.

У народі говорили про початок Бабиного літа. Додавалося багато роботи саме для жінок. Так, з раннього ранку вони мили у воді льон, стелили його на лугах, щоб він став більш м’яким, шарпали і м’яли пеньку. У вечері 14 вересня збиралися в будинку у якої-небудь вдови і починали прясти, шити, вишивати, розмовляти. Відзначали, що, якщо нитка під час прядіння лягає рівно, то чоловік теж буде поступливим і надійним. Часто влаштовували гуляння з хороводами. Наречені виходили на подвір’я для того, щоб придивитися до наречених. Пекли пироги, накривали столи і звали гостей. Починалися весільні тижні.

Народні прикмети на 14 вересня:

Тепла погода 14 вересня віщує теплу зиму

Дме вітер з південного боку – взимку буде досить тепло

Суха погода – восени теж буде мало дощів

Гуси вже відлетіли у теплі краї – за прикметами, зима наступить рано

Погода дощова – осінь буде з великою кількістю опадів

Багато павутини – осінь буде сухою і довгою.