Народні прикмети на 30 серпня – День пам’яті Мирона

У православній церкві 30 серпня шанують пам’ять святого Мирона, який був пресвітером в Ахаї. Про це повідомляє Ukr.media.

Походив Мирон із знатного роду, але при цьому був дуже лагідний, ніколи не хизувався ні грошима, ні своїм походженням. Відомо, що одного разу місцевий ігемон на ім’я Антипатр відправився в християнський храм, щоб заарештувати християн і піддати їх мукам. Його зустрів Мирон і став докоряти в нечистих помислах. Розгніваний пресвітер розпорядився кинути Мирона на розтерзання диким тваринам. Однак ті святого не чіпали, і пресвітер, вийшовши з себе від гніву, покінчив життя самогубством.

Зазвичай на Мирона, 30 серпня, дули вітри. Однак про те, якою буде погода в цей день, селяни знали заздалегідь, якщо звертали увагу на день Тихона і його прикмети. Було у свята й іншу назву — вдова помочи. Було прийнято 30 серпня допомагати сиротам, вдовам і знедоленим людям. При цьому, селяни часто допомагали один одному, виконуючи будь-яку роботу в поле спільно. Наприклад, 30 серпня жали хліб, молотили снопи, удобрювали грунт, рубали дрова і т.д. Особливо це стосувалося сімей, у яких не було чоловіків  таким людям зазвичай завжди допомагали в день 30 серпня.

Крім того, господині 30 серпня намагалися вирізати пагони малини, які цього року вже принесли свої плоди. Підгодовували грунт. До речі, це продовжують робити і зараз, використовуючи розчин на основі калію.

Народні прикмети на 30 серпня.

В цей час починаються листопади, а птахи відлітають у теплі краї. Опадають 30 серпня листя з берези, в’яза, черемхи, липи.

На сході сонця небо червоне — прикмета до того, що погода буде вітряною.

Сонце сідає в хмару — в найближчі дні буде негода.

Останній журавель полетів 30 серпня — значить, на свято Покрови буде достатньо холодно.

Гарна погода — зібраного врожаю і запасів вистачить для того щоб перезимувати, а весна настане досить швидко.