Народні прикмети на 4 листопада— ДЕНЬ ЗИМОВОЇ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ БОГОМАТЕРІ

ТО БУЛА ОДНА З НАЙВАЖЛИВІШИХ ДАТ В СЕЛЯНСЬКОМУ КАЛЕНДАРІ – 4 ЛИСТОПАДА ВІДЗНАЧАЛИ ДЕНЬ ОСІННЬОЇ АБО ЗИМОВОЇ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ. ВІТАЛИ В ЦЕЙ ДЕНЬ ЖІНОК.

Про це інформує Ukr.media.

Відзначали, що практично завжди 4 листопада погода буває сирою і дощовою. Аналізували природні явища, за якими намагалися вгадати, якою буде погода найближчим часом.

Намагалися саме до 4 листопада закінчити всі будівельні роботи.

Згідно з переказами, після того, як в 1579 році сталася пожежа, яка знищила більшу частину міста, дев’ятирічна Матрона побачила у сні Богородицю, яка веліла їй відправитися на попелище і відкопати ікону. Дівчинка послухалася, і в результаті в місці знаходження ікони був заснований монастир. Першою його черницею стала саме Матрона. Згодом було зроблено кілька копій ікони Казанської Богоматері. Одна з них вирушила до Москви, де нею став володіти Іван Грозний, друга потрапила в Петербург під час правління Петра Першого. У XIX столітті ікона Казанської Богородиці була найбільш шанованою іконою на Русі. На початку ХХ століття вона пропала — говорили, що хтось на ім’я Варфоломій Чайкін викрав ікону з Богородицького монастиря. Оклад і цінності він продав, а ікону спалив. Однак також існує легенда, згідно з якою ігуменя монастиря зазвичай на ніч підміняла ікону копією, злодій вкрав тільки її, а оригінал зараз прихований в надійному місці.

4 листопада існувала традиція зустрічати чоловіків, які раніше відправлялися на заробітки. Господині прибиралися в хатах, готували велику кількість смачних страв.

Оскільки цей період був відомий як весільний, незаміжні дівчата дуже переживали, що у них немає кавалерів. На цей випадок рекомендувалося здійснювати спеціальний обряд. Так, слід 4 листопада встати раніше і поїхати в березовий гай, щоб відшукати лист, покритий інеєм. У такій лист виглядають, як в дзеркало — вважалося, що це допоможе залучити женихів.

Народні прикмети на 4 листопада

Зливовий дощ 4 листопада – значить, негода триватиме ще довго.

Ранковий туман віщує відлига, а ясний день – похолодання.

Не можна вирушати в далеку дорогу 4 листопада – це, згідно з прикметами, обіцяє нещастя.

Якщо зіграти весілля 4 листопада – це хороший знак і запорука щастя для молодих.

Якщо помолитися Богоматері про позбавлення від нещасного випадку, то вона обов’язково допоможе.

Якщо людина народилася 4 листопада, то її талісманом є хризоліт.

Немає дощу – чекай неврожаю в наступному році.

Якщо припасів в засіках багато – прикмета, що зима буде суворою.

Якщо в цей день льох провітрити і окурити димом від сушеного ялівцю, значить, припаси ніхто не чіпатиме.