На відновлення дороги БІЛОПІЛЛЯ-ГАДЯЧ виділять кредитні кошти

Історія автомобільної дороги Білопілля-Терни-Липова Долина-Гадяч починається із 2018 року, коли її закрили у зв’язку із аварійністю стану дорожнього покриття. Але все ж щасливий кінець в цієї історії має бути.

Нині незадовільний стан доріг— одне із найбільш болючих питань, що дуже хвилює жителів всього Миргородського району. Саме на вирішення цієї проблеми депутат Полтавської обласної ради Олексій Матюшенко витрачає найбільше часу та енергії. І тепер є конкретні результати цієї роботи і приємні новини, якими хочемо поділитися з вами.

Автошлях Білопілля-Терни-Липова Долина-Гадяч слугує артерією, яка з’єднує між собою Полтавську та Сумську області. Згідно адміністративно – територіального устрою даний відрізок дороги має стратегічно важливе значення для України в цілому. Аварійний стан дороги ускладнює доступ жителів для отримання своєчасної медичної допомоги, люди не мають можливості вчасно доїжджати до місця роботи та освітніх закладів. Унаслідок збільшення кількості дорожньо–транспортних пригод, посилення загрози людському життю та здоров’ю, перевізники автобусного сполучення просто відмовляються здійснювати свої рейси.

Станом на сьогодні цією дорогою неможливо пересуватися ні легковому, ні спеціальному транспорту. Дехто з місцевих змушений взагалі курсувати об’їзними дорогами через поля, а дехто взагалі перелаштовує свій маршрут через Заводське в бік Ромнів.

Сьогодні на автошляхах Полтавщини рух автомобільного транспорту, особливо вантажного, дуже інтенсивний. Адже саме наша область є центральною — знаходиться на перетині найважливіших транспортних артерій, тому вся важковагова техніка курсує нашими дорогами. Із усіма відповідними наслідками…

Питання болюче для кожного мешканця Гадяччини. Тож до Олексія Матюшенка як до голови Гадяцької РДА, а потім і депутата Полтавської обласної ради, неодноразово зверталися небайдужі жителі як Гадяцького району, Полтавської, Сумської областей, так і виконавчі комітети сільських рад з проханням посприяти відновленню автошляху Білопілля-Терни–Липова Долина-Гадяч, через те, що всіх дуже непокоїть його аварійний стан.

У зв’язку з цим він неодноразово направляв листи та спілкувався особисто з головою Полтавської обласної державної адміністрації Олегом Синєгубовим, директором ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексієм Басаном та керівником Державного агентства автомобільних доріг України Олександром Кубраковим з проханням додати до переліку ремонтів доріг та посприяти у виділенні необхідного фінансування на приведення даної дороги в придатний до експлуатації стан. Перипетій було багато: тендери оголошували, скасовували, вигравали та кошти не виділялися.

Тож нині маємо гарну новину! «Агентство місцевих доріг Полтавської області» провело тендер на ремонт дороги місцевого значення Білопілля-Терни-Липова Долина-Гадяч. Переможцем обрано ПП «БУДГАРАНТ-7», яке планує провести ремонтні роботи за 147 030 000 грн.

Згідно проєкту рішення «Про здійснення місцевого запозичення у 2021 році» на цю автодорогу також буде виділено кредитні кошти. Таким чином загальний обсяг обласного бюджету за рахунок місцевого внутрішнього запозичення цьогоріч планують збільшити на 100 млн грн. Кошти спрямують для реалізації проєктів капітальних ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення Білопілля–Терни–Липова Долина–Гадяч та Мала Рублівка–Рунівщина. Власне на Білопілля–Терни–Липова Долина–Гадяч виділять 90 млн грн. І вже у 2022 році дорогу мають відремонтувати на ділянці в межах Сумської та Полтавської областей у бік Гадяча. А це відрізок довжиною 7,5 км!

Марія Томіліна