На Гадяччині відгуляли фестиваль «Підкова козацької слави»

Учора, 15-го вересня, у селі Червоний Кут відшумів фестиваль «Підкова козацької слави». Його провели з нагоди 360-ї річниці підписання Гадяцького договору.

Гості свята мали змогу взяти участь у майстер-класах, посмакувати козацькою кухнею, зробити круті фото на “Жіночій січі”, насолодитися театралізованим дійством та виступами  “Лютих козаків” (м.Дніпро”), Наталії Май, Олесі та Станіслави Май із програмою “Код нації”, гурту “B&B Project” та гурту “Kozak System”.

Довідка: Гадяцький договір — угода, укладена 16 вересня 1658 року під містом Гадяч з ініціативи гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною, що передбачала входження останньої до складу Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена двосторонньої унії Польщі і Литви. Передбачалася також ліквідація Берестейської унії. Основні перетворення залишилися на папері, оскільки Сейм Речі Посполитої ратифікував договір у значно урізаному вигляді, скасувавши його головні положення.