На околицях селища Диканька зацвітає Бузковий гай

На околицях селища Диканька зацвітає Бузковий гай – ботанічна пам’ятка природи. Туристам пропонують влаштувати на цій місцевості екскурсії.

Про це повідомляють у «Регіональному ландшафтному парку Диканський».

«Нарешті сонечко радує нас своїм теплом, а природа так і кличе до себе на гостини. А це значить,  що в Регіональний ландшафтний парк Диканський відкритий травневий сезон  екскурсій по славнозвісному Бузковому Гаю!».

Зокрема пропонують відвідати маршрут екостежки «Заповідна Диканщина», куди включено Бузковий гай та пройти оновлені екскурсії.  До цікавинок на шляху додаються черепахи на березі Пивоварського ставу, старезні Кочубеївські дуби і розповіді про унікальність природи диканського краю. Відзначають, що буде цікаво, як дорослим, так і дітлахам.

Крім того, в Зеленому класі, який також поряд з Бузковим гаєм, за попередньою домовленістю можуть провести цікаві квести, екоігри та майстер-класи.

Також неподалік Бузкового гаю живуть бобри, які активно майструють та облаштовують свою територію.

 

Бузковий гай у Диканьці займає площу близько 2 гектарів. Він з’явився понад 200 років тому – на початку 19 століття. Раніше на цьому місці видобували глину для цегляного заводу Віктора Павловича Кочубея. Він був нащадком того самого козацького старшини Кочубея, який зрадив Івана Мазепу.

З часом яма ставала все більшою і більшою, а глибина її досягала п’яти метрів. Невдовзі завод перестав працювати, а неприваблива вирва залишилася. Тому Віктор Кочубей розпорядився, аби цю пустку засадили кущами бузку. Цим зайнялися найкращі садівники, а для майбутнього гаю купили близько сорока різних сортів бузку з ландшафтних парків.