На Полтавщині вакцинували майже дві з половиною сотні дітей

На Полтавщині від коронавірусу вакцинували майже дві з половиною сотні дітей. Про це розповів Суспільному заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко. Щеплення дітям віком від 12 до 18 років в області роблять від 10 серпня. Це згідно із наказом Міністерства охорони здоров’я. Вакцинують, зокрема, тих, хто має хронічні хвороби або збирається їхати за кордон, додав Юрій Курилко.

Минулими вихідними син полтавки Марини Глєбової отримав щеплення від коронавірусу.

“Із цього року його відібрали до збірної юнацької із волейболу в Україні. У нас планується більше поїздок, і можливі перельоти. Зважили “за”, “проти”, безпеку і ризик, і користь, і вигоду. То, якщо робити кожного разу ПЛР, це кошти, це незручності і час на очікування. І зважили, якщо це вакцинація. На даному етапі це найкраще рішення, щоб уникнути”, – каже мати вакцинованого хлопця Марина Глєбова.

На Полтавщині вакцинували майже дві з половиною сотні дітейСуспільне Полтава

Центр масової вакцинації у Полтаві

Після щеплення син почував себе добре, говорить Марина.

“Перша доба пройшла без побічних ефектів, лише якісь відчуття в місті ін’єкції. Дуже схоже на забиття, такий незначний м’язовий біль. Ні температури, ні застудних явищ, які описуються у літературі, не було”, – додає Марина Глєбова.

Щеплювати дітей від коронавірусу в Україні дозволили згідно із наказом Міністерства охорони здоров’я від 17 липня цього року. Відтак, вакцинувати можна, зокрема, тих, хто має ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після захворювання на коронавірус, а також тих, хто збирається їхати за кордон.

На Полтавщині вакцинували майже дві з половиною сотні дітейСуспільне Полтава

Вакцинація дітей від коронавірусу

“Це пов’язано із тим, що дітки будуть іти на навчання. Можна поділити це на категорії: це ті, що будуть їхати за кордон, там обов’язково повинно бути щеплення. І старша група дітей, це ті, що закінчили школу і будуть навчатися в вищих навчальних закладах”, –говорить заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко.

Щеплюють дітей препаратом “Pfizer”, каже лікарка центру масової вакцинації від COVID-19 у Полтаві Ірина Дейнека. Роблять це у всіх закладах, де у наявності є цей препарат.

“На першу вакцинацію дитина приходить із батьками, при наявності довідки від педіатра, що дитина на даний момент здорова, у неї немає ніяких стадій загострення хвороб. На другу вакцинацію дитина може прийти самостійно, якщо їй уже 15 років, без батьків і без довідки”, – розповідає лікарка центру масової вакцинації від COVID-19 у Полтаві Ірина Дейнека.

На Полтавщині вакцинували майже дві з половиною сотні дітейСуспільне Полтава

Скільки дітей щепили від коронавірусу на Полтавщині

На Полтавщині від коронавірусу дітей вакцинують із 10 серпня, каже заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко. За цей час зробили щеплення понад двом сотням дітей. Із них майже три десятки – віком від 12 до 15 років, а ще 205 дітей – від 15 до 18 років.

Суспільне Полтава