На Полтавщині відновили внутрішньообласні та міжнародні перевезення – як працюють автовокзали

З 25 травня відновили роботу автовокзали. Перевезення здійснюють у всіх напрямках, але загальна кількість рейсів зменшилася до 50 – 60%. 

Наразі здійснюють приміські та міжміські перевезення. Про це у понеділок, 25 травня, ЗМІСТу розповів керівник «Полтаваавтотрансу» та депутат міськради Сергій Бутко.

«Внутрішньообласні відкрито всі напрями, але є не всі рейси. Наприклад, якщо на Гадяч раніше було 20 рейсів, то зараз їх, можливо, 8 – 10. Але пасажир може доїхати в будь-якому напрямку», – пояснив Сергій Бутко.

Начальниця автостанції «Полтава-1» Оксана Левенко розповіла, що сьогодні перший автобус виїхав о п’ятій ранку. Рейси розплановані до 1 червня.

«Якщо перед карантином у звичайний день ми відправляли близько 200 рейсів, а іноді й понад те, то на сьогодні заплановано 70, а станом на 14.00, відправлено 40 рейсів», –  сказала начальниця автостанції

Тому зменшили й кількість працівників автовокзалу. Але згодом, за словами Оксани Левенко, повернуться до звичної кількості.

Як пояснив Сергій Бутко, нині здійснюють лише 50-60% рейсів, адже:

  • чимало перевізників під час карантину звільнили водіїв, а нині не можуть знайти нових;
  • деякі перевізники за час карантину збанкрутіли, тож нині шукають кошти, щоб відновити свою діяльність.
  • через малу кількість пасажирів деякі перевізники, щоб оптимізувати свої витрати, частково зменшили кількість рейсів.

Сергій Бутко також сказав, що поступово відновлюють роботу міжнародні рейси. Зокрема, сьогодні планується перший рейс до Польщі. З рештою країн ще не до кінця зрозуміло, адже не всі відкрили кордони. Міжобласні перевезення відновлять з 1 червня.

Автовокзал

Фото: Автовокзал

За словами Сергія Бутка, автостанції працюють згідно з рекомендаціями МОЗ. Водії також дотримуються рекомендацій. Зокрема, використовують дезінфекційні засоби, рукавички та маски, що ними їх забезпечують перевізники. Водіїв також прибирають у салонах та одночасно перевозять лише стільки пасажирів, скільки місць для сидіння.

Автостанції працюють за вимогами МОЗ

Фото: Автостанції працюють за вимогами МОЗ

За словами начальниці автостанції «Полтава-1» на початку зміни працівникам міряють температуру. Якщо температура більша 37,2, до роботи їх не допускають. Для пасажирів температурний скринінг не проводиться, бо у вимогах МОЗ такого немає. Щоб здійснити поїздку, пасажир обов’язково має бути в масці. У касовому залі можуть одночасно перебувати максимум 12 людей. Рекомендовано також дотримуватися дистанції в черзі біля кас. Зали очікування не працюють. Кожні 5 годин дезінфікують приміщення, біля входу стоїть санітайзер.

Зали очікування не працюють

Фото: Зали очікування не працюють

Поступово відновлюють роботу міжнародні рейси

Фото: Поступово відновлюють роботу міжнародні рейси

ЗМІСТ