На Полтавщині кількість розлучень під час карантину зменшилася

Психологи повідомляють, про ймовірний бебі-бум у 2021 році. А через запроваджений карантин на Полтавщині почали рідше розлучатися.

Шевченківський районний у місті Полтава відділ Реєстрації актів цивільного стану. Сюди скріпити свої стосунки прийшли Тетяна Морозова та Дмитро Шведун. До одруження зустрічалися рік. Карантин молодятам не завадив.

Заяву подали до карантину. Вирішили не відстрочувати, й в цей день розписатися. Ми вдвох, в масках, все по правилах і людина, яка розписує. Дехто хоче перенести, аби організувати святкування, бо зараз не можна, а можна лише розписатися”, – розповіли молодята.

Після розпису прямують до друзів та близьких, які чекають молодят на вулиці. З 6 квітня вхід до РАЦСу гостям заборонили, а до зали урочистостей заходять тільки молодята та працівниця, яка проводить церемонію. Всі троє мають бути в захисних масках.

Аби одружитися, заявку можна відправити онлайн, або прийти особисто. Так зробили Тетяна та Олександр. Разом з працівницею РАЦСу обговорюють дату розпису.

“З’явилося більше вільного часу. Тому й прийшли. Якщо є така змога, чому б ні?”– сказала полтавка Тетяна Шерстюк.

А от щодо розірвання шлюбу, то від початку карантину в цей відділ подали лише одну онлайн-заявку.

“Щодо кількості розірвання шлюбу, то кількість зменшилася. Ми зараз оформлюємо тільки ті заяви, які подали до кінця карантину. Продовжуємо також реєструвати шлюби, на підставі заяв поданих до карантину. Статистика говорить про те, що вони майже не відмовляються, якщо були заплановані, то вони й відбуваються”, – розповіла виконувачка обов’язків начальника Шевченківського районного у місті Полтава відділу актів реєстрації цивільного стану Тетяна Водяник.

За час карантину свої відносини у цьому РАЦСі закріпили 40 пар молодят, а перенесли церемонію через карантин близько 10.

“Під час карантину розлучень стало менше, бо люди більше часу приділяють один одному. Краще спілкуються, ніж це було раніше, коли люди ходили на роботу, були весь час зайняті. Через карантин можна буде очікувати сплеск народжуваності в сім’ях”, – розповів психолог Віталій Заіка.

У міському клінічному пологовому будинку за час карантину на облік стало 104 вагітних жінки, що на п’ять більше ніж торік.

За даними управління Міністерства юстиції, із початком карантину, а саме з 12 березня до 29 квітня, на Полтавщині зареєстрували шлюб 369 пар (у 2019 році – 537), розірвали шлюб – 104 (2019 році – 221 ).

У зазначений період в області народилося 1026 малюків (у 2019 році з 12.03 по 29.04 – 1343 дітей).

Тамара Мордик, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення