На Полтавщині перша хвора зі штамом «Дельта» уже одужала

Перша людина на Полтавщині, яка захворіла на коронавірус штаму «Дельта», – у селищі Градизьк Кременчуцького району. Від кого заразилася жінка, поки не відомо, повідомив Суспільному завідувач відділення обласного лабцентру Андрій Байбарза.

Новий для Полтавщини штам виявили у київському Інституті молекулярної біології Національної академії наук, куди вибірково надсилали проби хворих із коронавірусом. Результат дослідження отримали 4 серпня.

“Ми при цьому нашому розслідуванні зв’язків з іншими країнами цього хворого не виявили. Зараження, цілком імовірно, могло статися на території Полтавської області. Штам «Дельта» у нас перший. Він начебто є більш заразним, тобто більше людей хворіють і заражаються від хворих. І спостерігається більш інтенсивна передача захворювання”, – говорить Андрій Байбарза.

Жінка, яка захворіла на коронавірус штаму «Дельта», нині одужала. Перебіг хвороби був легким, вона лікувалася удома, каже Андрій Байбарза.

Що відомо:

  • 23 червня на території України зафіксували перші два випадки зараження штамом збудника COVID-19 “Дельта”, більш відомого у світі як “індійський”.
  • У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам “Дельта” представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.