На Полтавщині роздали більше 16 тисяч “пакунків малюка”

З вересня 2018 року в області триває пілотний проект з надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». З початку його реалізації родинам з немовлятами видали 16 419 «пакунків малюка».

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

За останні 6 місяців роздали 4022 “пакунки малюка”, у тому числі пологовими будинками – 15306, управліннями соціального захисту населення – 1113.

“Пакунок малюка» дають при народженні дитини у закладі охорони здоров’я. Якщо його не отримали у лікувальному закладі або у разі екстрених пологів, «пакунок малюка» видається управлінням соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини у термін не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати народження дитини. Для її отримання необхідно звернутися із заявою та довідкою про неотримання пакунка у закладі охорони здоров’я”, – розповідають у Департаменті соцзахисту населення ОДА.

За час реалізації проекту так звані бебі-бокси суттєво змінилися, покращилась якість предметів, збільшився асортимент найменувань товарів (дитячого одягу, розвиваючих іграшок та засобів гігієни), з 30 до 70 збільшилась їх кількість та розміри одягу.

“В області забезпечена вчасна видача пакунків. Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проводиться щотижневий моніторинг забезпечення пологових будинків пакунками та контроль їх видачі. На даний час усі пологові будинки області 100% забезпечені „пакунками малюка” відповідно до потреби”, – йдеться у повідомленні. .

Враховуючи, що Міністерством соціальної політики України проводиться робота з монетизації державних соціальних гарантій, Департамент соціального захисту населення звернувся з пропозицією розглянути питання переведення державної соціальної допомоги з натуральної форми у грошову, що надасть одержувачам допомог можливість вибору необхідних товарів для новонароджених дітей відповідно до індивідуальних потреб.