На Полтавщині свої доходи задекларували 46 мільйонерів

СТАНОМ НА 1 КВІТНЯ 2020 РОКУ ДО ОРГАНІВ ГУ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОДАЛИ ПОДАТКОВІ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ЗА 2019 РІК 9540 ГРОМАДЯН.

З них 8176 громадянина, що зобов’язані подати декларацію. Загальна сума задекларованих доходів склала понад 722 млн гривень. Про це повідомили у в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Самостійно визначена сума податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб становить близько 16 млн грн, з військового збору складають 2,6 млн грн.

Найбільше подано декларацій, а саме 5344, громадянами від продажу сільськогосподарської продукції. Сума задекларованих ними доходів складає 38 млн грн, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті, становить 6,7 млн грн.

На даний час задекларували доходи, що перевищують 1 млн грн, 46 громадян області.

Змінами, внесеними Законом України від 17.03.2020 № 533-ІX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), передбачено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 ПКУ, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік.

Податковим законодавством передбачено можливість подати податкову декларацію до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу через електронний кабінет. Таким чином, не обов’язково виходити з дому, щоб подати податкову декларацію.