На Полтавщині створили унікальний паркан із кераміки

«У музеї-заповіднику гончарства в Опішні на Полтавщині із тисячі глиняних виробів виготовили авторський паркан», – про це повідомили на фейсбук-сторінці Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні.

Паркан із незвичайними інсталяціями створеними із фрагментів опішнянських глиняних виробів 1920-х–1930-х років. Горщики, глечики, макітри, миски та дитячі іграшки створили витвір мистецтва довжиною близько 17 метрів. Ним огорожено дворище майбутнього музейного готелю.

Розробляла ескізи й втілювала проєкт у життя дизайнерка Музею-заповідника Ольга Плоха. Серйозно підійшовши до задачі та ретельно продумуючи всі деталі в результаті вона отримала унікальний керамологічний експонат.

“Це черепочки, які вийняті із землі, де жив гончар на початку 20 століття. Ми розкопали ці горни і виявили дуже багато черепків. З’явилася ідея, як їх показати, бо в традиційному музеї ці черепочки відразу осідають у фонди, їх ніхто не бачить”, − говорить директор музею-заповідника в Опішні Олесь Пошивайло.

Ескізи Ольга почала малювати ще восени 2020 року:  на шматку паперу натурального розміру парканного полотна викладала фрагменти кераміки. Потім монтувальні роботи, які тривали місяць. Це було вже командне завдання Ольги з колегами.

На вільному тлі щитів з мозаїкою, що відображає форми горщика, глечика, макітри й миски, мисткиня розмістила мотиви орнаментів гончарних виробів із книги відомого професора Афанасія Зайкевича, що додало їм ще більшої оригінальності.

«Хочете побачити «мистецьку дивину»? Заходьте на гостини до Національного музею-заповідника українського гончарства! Там знають, як вражати!», – підсумували музейники.