На Полтавщині створюють органічний ХАБ

Реалізація проекту «Створення та просування комплексного пакету послуг кластера «Полтавський органічний хаб» триває вже кілька місяців, повідомляє Аgroportal.ua.

Керівник проекту, президент громадської асоціації «Аграрна наука та практика» (ГА «АНП») Микола Безгін, зазначив, що завдання хабу — об’єднати виробників, переробників і рітейлерів (продавців), проконсультувати, дати інформацію про ринок продукції, допомогти знайти партнерів.

«Наші клієнти — представники малого та середнього бізнесу, а також громадяни, які не є підприємцями. До кінця року ми видамо «Зелені сторінки Полтавщини», де буде зібрана інформація про всіх виробників органічної продукції Полтавської області — великих і дрібних», — розповів Микола Безгін.

У червні запустять електронну інформаційну платформу кластера. Через неї його учасники зможуть отримувати фахові консультації online, пропонувати свою продукцію, знаходити партнерів.

У кількох населених пунктах (с. Худоліївка Семенівського та Каленики Решетилівського районів) проводиться робота з сертифікації території, на якій буде збиратись дикоросла продукція.

«Нещодавно ми провели навчання у великому селищі Білики Кобеляцького району. Населений пункт перспективний з точки зору само зайнятості, оскільки знаходиться у поймі річки Ворскла, де можна заготовляти лікарські трави. Чимало біличан займаються бджільництвом, але мають проблеми зі збутом меду. Тож ми тепер підшукуємо партнерів для місцевих пасічників щодо реалізації та фасування цілющого продукту», — зазначив Микола Безгін.