На скільки зросте мінімалка наступного року

Наступного року передбачено підвищення мінімальної зарплати у 2 етапи: із 1 січня 2021 року – з 5 до 6 тис грн, а з 1 липня 2021 року – з 6 до 6,5 тис грн.

У Мінфіні сподіваються, що таке підвищення стимулюватиме зростання споживчого попиту і допоможе забезпечити детінізацію “сірих” зарплат. Це коштуватиме бюджету понад 41 млрд грн та забезпечить зростання зарплат вчителям, медикам та іншим бюджетникам, адже їхні оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімалки.

За кілька тижнів до першого читання проєкту держбюджету глава податкового комітету ВР Данило Гетманцев запропонував відкласти на пів року другий етап підвищення мінімальної зарплати та перенести його з 1 липня на грудень 2021.

На його думку, інакше такий крок чинитиме додаткове навантаження на бізнес і фонд оплати праці. Одним із можливих ризиків він навів спробу виведення зарплат у тінь і переведення співробітників на півставки.

Востаннє мінімалку в Україні підвищували з 1 вересня 2020 року (з 4 тис. 723 грн до 5 тис. грн).

Понад1,6 млн пенсіонерів підвищили пенсії з вересня. Зокрема, старші за 65 років жінки та чоловіки, які мають відповідно від 30 та 35 років трудового стажу, повідомляють у Мінсоцполітики.