На три роки до тюрми – за фото з бюлетенем

Нардепи запропонували посилити відповідальність за порушення на виборахІніціатором посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства виступило МВС. Причому документ до Ради подали ще торік у квітні, але до нього у депутатів руки дійшли тільки зараз – за місяць до проведення президентських виборів.

 

Покарають за підкуп кандидата

Пропонують До незаконної агітації пропонують зарахувати «надання виборцям, підприємствам або організаціям грошей, товарів, послуг, робіт, пільг та інших активів або цінностей, якщо їхня вартість не перевищує 3% мінімальної зарплати» (близько 130 гривень). Вперше на законодавчому рівні до неправомірної вигоди можуть прирівняти отримання продуктів харчування і спиртних напоїв незалежно від їхньої вартості.

 

Ще одне нововведення – покарання за підкуп кандидата. Така норма закону допоможе скоротити кількість «технічних кандидатів» або кандидатів-двійників, які заздалегідь не мають жодних шансів на перемогу, але їх використовують основні політичні гравці у своїх вузьких інтересах.

 

Чим не влаштовував попередній закон

Чи допоможе новий закон провести чесні і прозорі президентські, а потім і парламентські вибори?

 

Експерти прогнозують, що затримки з прийняттям цього законопроекту, швидше за все, не буде – депутати проголосують за документ. А ось при реалізації можуть виникнути нюанси.

– Чинне законодавство досить жорстке до фальсифікаторів виборчого процесу. І якщо дотримуватися закону, вибори можна провести чесно, – каже політолог Андрій Фоксій.

 

– Інша справа, що окремі політики можуть намагатися втягнути в кампанію правоохоронні органи, ГПУ, СБУ, ГБР, у компетенцію яких не входить розслідування справ щодо порушень виборчого законодавства. Це винятково прерогатива поліції.

 

На думку політолога, після недавнього роз’яснення ЦВК (від 22 лютого, – ред.), що вважати законною агітацією і як «оплачувати» роботу агітаторів, основних порушників виборчого законодавства навряд чи притягнуть до відповідальності