НБУ нагадав про вилучення дрібних монет з обігу

Монетами 1, 2 і 5 копійок ще можна розрахуватися протягом наступних трьох тижнів.

Дрібні монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні вже через три тижні – з 1 жовтня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Як нагадують в НБУ, з 1 жовтня монети не будуть приймати під час розрахунків за товари і послуги, а НБУ почне вилучати ці монети з готівкового обігу.

У той же час громадяни зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років:

  • протягом першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – у всіх відділеннях українських банків;
  • протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль)

“Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться в готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що будуть потрапляти в банки, які не будуть повертатися назад в оборот і поступово їх буде ставати все менше “, – повідомили в НБУ.

Джерело.