Не Польщею єдиною: куди українці їдуть на роботу

Торік українці за кордоном найчастіше шукали роботу у Польщі, Чехії, Німеччині, Словаччині, Угорщині. Водночас найвищу зарплату заробітчанам пропонували у Канаді – на рівні 97 тис. грн.

75% зарубіжних вакансій прийшлося на Польщу. Кожна третя вакансія – на Чехію. Там у середньому платили $1 тис. (понад 27 тис. грн). Найзатребуванішими були різнороби, пекарі, пакувальники, пише olx.ua.

Автор: olx.ua
Не всі підприємства за кордоном готові платити більше, ніж українці отримують вдома.
Не всі підприємства за кордоном готові платити більше, ніж українці отримують вдома.

У Німеччині українським працівникам у середньому платили 41 тис. грн. Найбільше роботи пропонували різноробочим, сортувальникам і водіям.

Різноробів, зварювальників та пакувальників, кухарів, водіїв шукали у Словаччині. Працівникам в останньому півріччі 2018-го у середньому платили 25 тис. грн.

Відчутно менше пропонували робочим в Угорщині – 18 тис. грн. У п’ятірку найпопулярніших країн, куди їхали працювати українці, ввійшов Ізраїль. Там працівникам платили 55 тис. грн. Шукали різноробів, прибиральників і пакувальників.

Не всі підприємства за кордоном готові платити більше, ніж українці отримують вдома. Наприклад, у Болгарії та Туреччині фахівцям пропонують до 15 тис. грн.

Цьогоріч зарплати у Польщі продовжать зростати через дефіцит робочої сили. Щоправда не так стрімко, як торік. У середньому виплати збільшать на 6-6,5%.