Новий формат карантину: Україну розділять на три зони. Що це означає?

В Україні введуть нову форму карантину: йдеться про певні обмеження у тому чи іншому регіоні країни, запроваджені з огляду на рівень захворюваності на відповідній території. Для цього країну поділять на зони – червону, жовту, помаранчеву та зелену.

Про це 17 липня в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера” розповів заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

” – Ми переходимо на зовсім іншу систему карантину: зелену, жовту, помаранчеву та червону зони” – заявив Ляшко.

Що означатимуть зони у новій системі карантину

Червона зона – жорсткий карантин – схожий на той, який в Україні діяв на початку епідемії (наприкінці березня та на початку квітня). Тобто, “ресторани не працюють, громадський транспорт не ходить”.

Зелена, жовта та помаранчева зони: у цих зонах уряд буде обмежувати лише певну діяльність. Загалом економіка працюватиме, але з дотримання протиепідеміологічних вимог.

“Жовта – працює все, але, наприклад, у супермаркети можна заходити із розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів, або буде діяти якесь обмеження до 23 години”, – пояснив Ляшко.

За словами Ляшка, уряд розробляє індикатори, за якими територію ділитимуть на відповідні зони:

“Ми запропонували модель: якщо 5 днів поспіль будуть перевищуватися індикатори на рівні області, далі включається зонально по районах або по містах обласного значення”.

Нагадаємо, протягом минулої доби на Полтавщині зафіксували один випадок коронавірусної інфекції.