Обов’язкова вакцинація для професій: кого на Полтавщині відстороняють від роботи з 9 грудня

Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій з обов’язковою вакцинацією проти COVID-19. До існуючого переліку додали працівників соціальної сфери та підприємств критичної інфраструктури.

Наказ МОЗ про розширення кількості професій, представники яких зобов’язані вакцинуватися, набув чинності 9 грудня. Нещеплених працівників мають відсторонити від роботи без збереження зарплати до того часу, поки вони не вакцинуються.

До розширеного переліку професій увійшли:

  • працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • працівники установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • працівники підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 83.

Також з 8 листопада зобов’язані щепитись представники наступних професій:

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Згідно з законодавством, обов’язковим щепленням підлягають працівники, діяльність яких може призвести до поширення інфекційних хвороб. У разі ухилення або відмови від вакцинації, працівника можуть відсторонити від роботи.

У наказі також зазначають, що обов’язкова вакцинація є законною та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У квітні 2021 року Європейський суд з прав людини підтвердив це положення.

Нагадаємо, що на Полтавщині відсторонені від роботи через вакцинацію не отримають виплати за лікарняні.

Додамо, що до переліку зобов’язаних вакцинуватися планують додати працівників медичних закладів та органів місцевого самоврядування.

ЗМІСТ