Олімпіада-2020 у Токіо – історична подія для Полтавщини

«Загалом абсолютним переможцем серед регіонів несподівано стала Полтавщина. ЇЇ представники Беленюк, Хижняк та Лузан на Іграх взяли відразу 4 нагороди», – стверджує журналіст Дмитро Лазутків в ефірі UA:Перший.

Олімпіада-2020 мала відбутися рік тому, але через пандемію її проведення перенесли. А от назву змінювати не стали.

Ця події стала справжнім визначним дійством, адже Жан Беленюк, який представляв Полтавську область став олімпійським чемпіоном з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг. Його суперником у фіналі був угорець Віктор Лорінц.

У першому періоді Жан дав супернику попрацювати першим номером, а потім – впевнено виборов перемогу з рахунком 5:1. Таким чином Жан Беленюк — олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби 2020. В кінці поєдинку Беленюк станцював народний гопак, вкрившись українським стягом.

Також наша спортсменка Людмила Лузан стала третьою у каное-одиночці на 200м.

Людмила впевнено виграла попередній заїзд та півфіналі. У фінальній гонці  фінішувала третьою з часом 47,034 с. Чемпіонкою тут стала американка Невін Харісон (час 45,932 с). Друге місце у веслувальниці з Канади Лоуренс Вінсент-Ляпонте (час 46,786).

Таким чином Людмила Лузан стає бронзовою призеркою Олімпіади-2020.

У фіналі олімпійського боксерського турніру, у ваговій категорії 69-75 кг змагався полтавець Олександр Хижняк. Боксер перемагав бразильця, але за півтори хвилини до кінця опинився у нокдауні, а рефері зупинив поєдинок

Шлях полтавця до фіналу був непростим. У першому бою він одноголосним рішенням суддів переміг японця Юіто Морівакі. У чвертьфіналі було вже складніше — домініканця Еурі Седео Мартінеса Олександр здолав вже роздільним рішенням суддів (4:1). А півфінал проти філіппінця Еуміра Марсьяля став для полтавця справжнім випробуванням. Олександр програвав у двох перших раундах, потім забрав кінцівку і роздільним рішенням суддів (3:2) переміг та вийшов у фінал. При цьому Сашко отримав розсічення носа. У фіналі — Олександру протистояв бразилець Еберт Соуза.

У першому раунді Олександр без розвідки почав наступ на суперника та у звичній манері домінував. Саме за це Олександр отримав прізвисько «полтавський танк». У другому раунді бій проходив так само за переваги Хижняка. За підсумками обох раундів полтавець отримав схвальні оцінки суддів.

У третьому раунді все йшло до того, що Олександр добоксує до кінця у схожому стилі та забере «золото». Втім, під час розміну ударами Олександр пропустив боковий назустріч і впав. Сашко швидко підвівся, але судді зупинили бій і віддали перемогу бразильцю.

Загалом українські спортсмени здобули на цих Іграх 19 медалей – одна золота, 6 срібних та 12 бронзових.

За загальною кількістю медалей Україна посіла 16 місце, що краще за результат Олімпіади у Ріо-де-Жанейро, де українці здобули 11 медалей. Хоча там українці здобули 2 золоті медалі.

Наступна Олімпіада має пройти у 2024 році в Парижі.