Останній день, коли магазини приймають 25 коп.: що робити з монетами

Сьогодні – останній день, коли можна розрахуватися монетами номіналом 25 копійок та банкнотами, уведеними в обіг до 2003 року. З 1 жовтня вони перестануть бути платіжним засобом.

“З 1 жовтня 2020 року усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити приймати ці гроші, а залишки таких монет і банкнот – до 16 жовтня слід здати до кас банків України для зарахування на рахунки”, – пояснив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:

– в усіх українських банках – упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно;

– у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно.

У жовтні 2019-го з обігу зникли монети номіналом 1, 2 і 5 коп. Протягом 3 років їх можна обміняти у відділеннях банків. Водночас магазини дріб’язку не приймають, а суму в чеку округлюють.