“Пакунок малюка” чи гроші: батькам дозволять обирати

Батькам дозволять обирати або “пакунок малюка” в натуральній формі на інтернет-платформі, або монетизовану допомогу на картку.

“На зустрічі з українськими виробниками, які беруть участь у проєкті “пакунок малюка”, запропонували, щоб всі вони приєдналися до платформи, де збиратимуть ці товари. Таким чином, у батьків буде можливість вибору: або “пакунок” на платформі, або картка з коштами”, – сказав заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов.

Він прокоментував заяву партії “Слуга народу”, в якій стверджується, що ідея з монетизацією “пакунка малюка” себе не виправдала, пише “Finance.ua“.

Для того щоб говорити, працює постанова чи ні, має пройти певний час. Це пілотний проєкт, який розпочав свою роботу 1 вересня”, – заявив чиновник.

Також Лебедцов зазначив, що у міністерства є застереження щодо ухваленого парламентом у першому читанні законопроєкту.

“У нас є якісь застереження, кілька депутатів їх підтримали. Можливо, якраз буде і та, і та програма працювати. І залишиться фінансова підтримка на картку, і, можливо, буде в майбутньому “пакунок малюка”, – додав він.

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за повернення сім’ям новонароджених одноразової допомоги “пакунок малюка”. Відповідний законопроєкт підтримали 316 депутатів. Тепер його готуватимуть до другого читання.