Перед новорічними святами на Полтавщині вилучили понад чотири тисячі пляшок фальсифікованого алкоголю

Український ринок нелегального алкоголю – найбільший у Європі. Перед новорічними святами у Полтавській області проводять перевірки: вже відкрити чотири кримінальних провадження.

Перед новорічними святами збільшується попит на алкогольну продукцію. Кількість неякісного також зростає.

Контрафактний алкоголь – це фальсифікований продукт створений як оригінал.

Його ціна значно нижча від якісного, проте він смертельно небезпечний. Реакції можуть бути різні.

“Це втрата свідомості, координації рухів, синюшність шкіри. Для кожної людини по-різному, залежить від маси тіла, від віку, від статі. Це дуже небезпечно, бо це може закінчитись летально. Людина може померти від цього”, – розповіла фельдшер швидкої допомоги Карина Казиріт.

Відрізнити фальсифікований алкоголь можна за зовнішніми ознаками.

“Марка акцизного податку є одним зі способів захисту від фальсифікованої продукції. Потрібно подивитись на якість закупорювання, чи не прокручується пробка чи не протікає при перевертанні пляшка. Можна підпалити саме горілку, якщо полумʼя буде блакитним та не буде різкого неприємного запаху”, – розповіла товарознавець Олена Горячова.

За останні два дні працівники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі провели рейди.

“На Полтавщині під час обшуків виявили та вилучили понад 4300 одиниць алкогольної продукції. Ця продукція була без акцизних марок. Або були акцизні марки з ознаками підробки. Передбачається позбавлення волі та строк від трьох до семи років. За цим кримінальним провадженням тривають слідчі дії”, – прокоментував речник Нацполіції області Роман Грішин.

Зараз вже відкрили чотири кримінальні провадження.

Марина Голега, Станіслав Авдєєв, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення