Петрівсько-Роменська громада вкотре закликає відмовитися від штучних квітів

Штучні квіти, вінки та інші ритуальні вироби з пластику, заборонили приносити на кладовище у Петрівсько-Роменській громаді ще три року тому.

19 квітня 2018 року на п’ятій сесії сьомого скликання депутати одноголосно підтримали рішення “Про заборону використання штучних квітів та посадки дерев на кладовищах Петрівсько-Роменської сільської ради”.

Заборону ввели у зв’язку з чисельними зверненнями мешканців села щодо шкоди пластикових квітів та вінків екології.

Крім того, на цвинтарях села заборонили садити дерева, оскільки при їх падінні вони руйнують пам’ятники та надгробки.

До речі, подібні заклики лунають не лише від екологів, а й від церковників. На офіційних сайтах парафій також закликають уникати використання пластикових атрибутів на цвинтарі.

Як повідомляють екологи, пелюстки штучних квітів виготовляють із синтетичних тканин – поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть чинити негативний вплив на здоров’я. Стебла, бутони і інші декоративні елементи в більшості випадків роблять із пластику, найчастіше з ПВХ, теж досить токсичного. Серцевини і дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні (наприклад, на сонці) здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.

Переробці штучні квіти не піддаються, адже складно встановити тип пластика, присутню багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканину, метал, часто запаяний всередину пластика). Тому вони, як і штучні вінки, та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, продовжуючи виділяти токсичні речовини і забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води. Час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні, що нерідко практикується, в навколишнє середовище можуть виділятися важкі метали і діоксини – стійкі органічні забруднювачі, що володіють найсильнішим канцерогенну дію і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.

За інформацією з сайти ТГ