Пити чи не пити: розвінчали найпопулярніші міфи про каву

Існує безліч міфів про каву. Одні науковці твердять, що вона корисна, а інші вважають, що приносить лише шкоду організму.

Дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова спростувала найпоширеніші помилкові думки про каву.

1. Вагітним каву не можна

Для вагітних жінок достатньо вживати не більше 200 міліграмів кофеїну на добу. Але варто пам’ятати, що кава, чай і шоколад містять кофеїн. Краще обмежитися 1-2 чашками напою.

2. Кава зневоднює

Вона не зневоднює. Кава може “сушити” порожнину рота, що викликає помилкове відчуття спраги. Якщо хочете пити після чашки кави – пийте. Кава робить легкий сечогінний ефект і якщо ви п’єте достатньо рідини протягом дня – то все буде добре.

3. Кава не може зашкодити здоровим людям

Кофеїн може бути шкідливим здоровим людям тоді, коли вживати його разом з алкоголем або ж, якщо випивати понад 4 чашок кави. В останньому випадку це може призвести до головного болю, безсоння та прискореного серцебиття.

4. Доза кави

Норма – 400 мг кофеїну на день для здорових дорослих людей. Така кількість міститься в 4 чашках (250 мл) кави або 10 банках коли або 2 енергетичних напоях.

Така доза не несе абсолютно жодної доведеної шкоди для людини. Але коли ви п’єте каву, завжди орієнтуйтеся на самопочуття.

Кофеїн – це погано для людей, яких непокоїть відчуття тривоги. Природні ефекти кофеїну стимулюють низку відчуттів, наприклад, підвищення рівня серцебиття, температури тіла та дихання.

Газета.юа