Пожежі в екосистемах: коли вогонь не є очищенням

Навесні стається чимало пожеж у лісах, на полях і на території приватних господарств. Вогнеборці щодоби отримують до 40 викликів по Полтавщині. Зокрема, рятувальники Гадяччини подеколи кілька разів на тиждень виїжджають гасити пожежі на відкритих територіях. Пожежі унаслідок спалювання сухої трави вже стали національною катастрофою.
“Через вітер чи неуважність люди не завжди можуть впоратись із вогнем. Коли йде лінія вогню, то знищує все на своєму шляху. Гинуть здебільшого птахи на гніздах, зайці, їжачки, лисички. Багато їх знаходять пожежники на згарищі”, – розповіла речниця ГУ ДСНС Полтавщини Світлана Рибалко.
Щовесни й щоосені рятувальники, екологи, влада інформують про шкоду таких пожеж для здоров’я, природи й клімату, закликають людей не нищити середовище свого існування. Але ті чомусь продовжують це робити, причому, як свідчить статистика, ще з більшим завзяттям.
Цими фото і коментарями до них поділився житель Петрівсько-Роменської громади Анатолій Кравченко. На них – жахливі наслідки підпалів сухостою у селі Ручки.
Фото 1 – Місце підпалу


Фото 2,7 – Щойно підпалені молоді дерева


Фото 3 – Без коментарів…


Окрім журавлів, в цих місцях розмножувались інші птахи, косулі, зайці та багато інших тварин.
Фото 4 – Знищена сім’я бобрів