Половина українців вважають загрози коронавірусу перебільшеними

51% українців переконані, що небезпеки від коронавірусу перебільшені.

Натомість з такою думкою не погодились 43% людей, свідчать результати міжнародного опитування Gallup International, яке в Україні проводили фонд “Демократичні ініціативи” та КМІС.

У світі наприкінці 2020 року коронавірус називали перебільшеною загрозою 42% опитаних, іншу думку мали 53%.

Останнім часом людей, які думають, що загрози від пандемії не такі страшні, стає більше. На початку 2020 року люди у світі також вважали, що коронавірус не несе загрози. Згодом, під час 1-ї хвилі навесні, майже третина людей дотримувались цієї думки, а дві третини бачили небезпеку. Улітку, коли було менше випадків хвороби, люди знову почали вірити, що проблема не така страшна. Така ж ситуація була наприкінці 2020 року.

Опитування показало, що більшість населення Австралії, США і ЄС, особливо західних країн, відкидають твердження про перебільшення загрози.

У ході дослідження Gallup International опитали 44 796 осіб у 47 країнах світу. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2020 року проводили співбесіду з представницькою вибіркою з приблизно 1 тис. чоловіків та жінок або особисто, або по телефону, або через інтернет. Похибка опитування становить від +3-5% на рівні 95% довіри.

57% українців незадоволені діями президента України Володимира Зеленського у питанні боротьби з коронавірусом. 39% респондентів схвалюють діяльність президента у боротьбі з епідемією.