Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Полтавська обласна рада подадала проэкт на «Всеукраїнський громадський бюджет» про встановлення в містах Полтавщини 16 автоматів для збору пластикових пляшок з видачею винагород та 32 контейнери для збору небезпечних відходів.

Новий масштабний проєкт «Всеукраїнський громадський бюджет» стартував в Україні Цього року. Це – інноваційна програма, суть якої виділення державних коштів для покращення рівня життя громадян із різних куточків країни. У Державному бюджеті вже закріплена сума 500 млн. грн, що розподілятиметься за результатами голосування за проєкти.

Метою проєкту Полтавщини про встановлення автоматів є підвищення культури поводження з побутовими відходами, у тому числі небезпечними, шляхом облаштування відповідної інфраструктури для збору пластику та небезпечних відходів в 16 містах Полтавської області.

Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Фото: Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Для підтримки даної ініціативи потрібно проголосувати за посиланням: https://bit.ly/2oXoErL .

Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Фото: Полтавщина змагається за можливість встановити автомати для збору пластикових пляшок

Розпочати виокремлювати небезпечні відходи пропонується саме в малих та великих містах Полтавської області, які мають високу щільність населення, а відповідно і накопичують значні об’єми побутових відходів і непотрібних речей. Серед них міста обласного та районного значення Полтавської області: Полтава, Гадяч, Горішні Плавні, Кременчук, Лубни, Миргород, Глобине, Гребінка, Кобеляки, Лохвиця, Заводське, Зіньків, Пирятин, Хорол, Шишаки, Карлівка.

Таку ініціативу започаткували щоб підтримувати та пропагувати екологічний стиль життя. Адже для територіальних громад Полтавщини повсюдною проблемою є те, що небезпечні відходи збираються і накопичуються разом з побутовим сміттям, об’єм якого, на жаль, збільшується щороку. Такі шкідливі речовини, як батарейки, люмінесцентні лампи, скляні градусники потрапляють у сміттєві баки кожного господаря, а потім безконтрольно вивозяться на сміттєзвалища чи полігони. Від цього підземні води, ґрунт і повітря щодня поглинають важкі метали, кислоти, ртуть, завдаючи катастрофічної шкоди довкіллю і здоров’ю людей. Так, розкладання однієї батарейки триває близько 150 років, скла ламп та термометрів – понад 1000 років.

Що стосується пластику, то його з кожним роком також стає все більше через повсюдне використання у побуті виробів з пластику (поліпропілену), в першу чергу ПЕТ-пляшок. Як наслідок, все гостріше постає проблема пластикового забруднення і його хаотичного накопичення. Ця ресурсоцінна сировина також повинна збиратися окремо від твердих побутових відходів.

Реалізувати проєкт зможуть вже в 2020 році. Авторка проєкту Ірина Березова.

Джерело.