Полтавщина першою в Україні відновить автопарк машин швидкої допомоги

Лікарні Полтавської області отримають понад 100 нових авто швидкої допомоги. Нині їх оглянули представники обласної влади та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов запевнив, за два місяці автопарк «швидких» регіону повністю оновиться.

«Наша область отримала найсучасніші автомобілі. Ці автівки нам поставлені за Постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року та відповідної Програми Президента України Володимира Зеленського. Ми ставимо за мету у 2020 році повністю відновити автопарк швидкої допомоги. Наша область перша в Україні, яка повністю оновить його. І ми надаватимемо екстрену медичну допомогу на найвищому рівні», – сказав Олег Синєгубов.

Навесні минулого року Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф став учасником пілотного проєкту. Він передбачає новий механізм організації та надання екстреної медичної допомоги, спрямованої на забезпечення вчасного, якісного та ефективного реагування на випадки невідкладних станів.

На закупівлю санітарного автотранспорту державою було передбачено майже 160 мільйонів. Усього у межах пілотного проєкту область отримала 69 автомобілів класу В і 23 автомобілів класу С. Коштують такі спецавтомобілі від 1 мільйона 900 тисяч до майже 3 мільйонів гривень. Нині використано на закупівлю автомобілів 150,6 мільйона гривень із Держбюджету та 50,2 мільйона гривень з обласного бюджету.

автопарк машин швидкої допомоги

«Нині розробляємо схему розподілу автомобілів. До кінця січня їх отримають райони. Всі автомобілі оснащені киснем та відстежуючим обладнанням. Мають апарати штучної вентиляції легень та транспортні шини. Вони зручні як для роботи персоналу, так і для пацієнтів», – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.  

Крім Полтавщини учасниками пілотного проєкту стали Вінницька, Донецька, Одеська, Тернопільська області та Київ.

автопарк машин швидкої допомоги

Довідково: частина автопарку КП «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Полтавської обласної ради» придбана у двотисячних роках. Досі експлуатуються близько сотні автомобілів УАЗ і «Газель», які вже давно не відповідають нормативним вимогам та потребують значних коштів на ремонти. 70 більш сучасних – «Пежо» та «Сітроен» – експлуатуються з 2013-2014 років. Враховуючи цілодобову експлуатацію цих автомобілів та стан українських доріг, моторесурс спецтехніки відпрацьовується протягом 8 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загальна кількість злочинів на Полтавщині у 2019 році зменшилася майже на 12%

Завдяки участі області у реалізації Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області», що фінансується Світовим банком, за останні роки автопарк поповнили ще 73 сучасні спецавтомобілі, з них 25 повнопривідних – по одному в кожен район області.

 

автопарк машин швидкої допомоги

 

автопарк машин швидкої допомоги

 

автопарк машин швидкої допомоги