Понад 18 тисяч осіб вакцинували на Полтавщині

Нині в Полтавській області від COVID-19 лікуються 10024 людини. Зберігається тенденція щодо збільшення кількості хворих. Минулого тижня цей показник сягнув більше 800 інфікованих осіб за добу. Основна кількість виявлених випадків трималася на рівні 700 за добу. Показники летальних випадків також є високими – 20 осіб за добу.

Про це на апаратній нараді 12 квітня повідомив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

«У стаціонарі перебувають 1422 людини. Із них 1073 – із підтвердженим діагнозом коронавірусу. Порівнюючи  з минулим понеділком, це плюс 24%.

На 9,5% збільшилася кількість пацієнтів, які знаходяться на інтенсивному спостереженні, а також на 15,8% тих, які отримують допомогу через апарати ШВЛ. Від коронавірусу лікуються 389 дітей. Є такі, які отримують допомогу в реанімаційному відділенні», – сказав Віктор Лисак.

За його словами, для надання допомоги хворим на COVID-19 додатково залучено 2 медичні заклади – обласну психіатричну  лікарню й КНП «Машівська лікарня». Там розгорнуто додаткову кількість ліжок – плюс 67 до загального фонду. Нині стоїть питання, щоб у цьому напрямку активізувалися по всій території Полтавщини. Особливо там, де заповнюваність ліжкового фонду хворими уже становить понад 60%.

Одужали за минулий тиждень 2952 людини, що на 954 більше, ніж захворіли. Загалом від початку пандемії на Полтавщині одужали 50045 осіб.

В області вакцинували понад 18 000 людей. Регіон – у п’ятірці областей із найбільшою кількістю вакцинованих осіб. Працюють 36 стаціонарних пунктів щеплень та 11 мобільних бригад.

Віктор Лисак закцентував увагу на важливості своєчасного використання вакцини у низці громад Полтавщини.

«Скоро розпочнеться третій етап вакцинації. І нам потрібно буде щеплювати вже інші категорії населення: контингент, який відбуватиме в Конго, патрульну поліцію, працівників, які забезпечуватимуть проведення ЗНО. Вдячність усім, хто свідомо підійшов до щеплень і вакцинувався. Завдання тим, хто цього ще не зробили, – якнайшвидше вжити відповідних заходів. Не треба ці дози тримати на перспективу. Треба щеплювати людей – це одне із питань профілактики й запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції», – наголосив Віктор Лисак.