Понад 40 країн заявили про відмову від вугілля. Україна серед них

У шотландському місті Ґлазґо на кліматичній конференції COP26 понад 40 країн погодилися відмовитися від використання викопного вугілля.

Про це повідомило видання The Guardian.

Країни-споживачі вугілля, зокрема Україна, Канада, Польща та В’єтнам, поступово припинятимуть використання вугілля для виробництва електроенергії.

Країни зобов’язалися поступово відмовляться від будівництва нових вугільних електростанцій і більше не інвестувати в цю галузь. Багатші економіки обіцяють зробити це у 2030-х роках, а менші країни – у 2040-х.

“Країни з усіх куточків світу об’єднуються у Ґлазґо для заяви, що вугілля не відіграє ніякої ролі в нашому майбутньому виробництві електроенергії. Сьогоднішні амбітні зобов’язання, взяті на себе нашими міжнародними партнерами, демонструють, що кінець вугілля близький”, – заявив бізнес-секретар Великої Британії Квасі Квартенг.

Зазначається, що поетапна відмова від вугілля має вирішальне значення для скорочення викидів вуглецю, достатнього для того, щоб світ встав на шлях обмеження глобального потепління.

Президент Володимир Зеленський не з’явився на свій виступ на СOP26 у Ґлазґо 2 листопада. Коли модератор заходу Джон Керрі хотів запросити його до слова – українського президента в залі не виявилося, повідомив політтехнолог Тарас Березовець.