Порадили, як використовувати менше паперу

Щороку кожен українець використовує приблизно 25 кілограмів паперу. Це – середній показник у світі.

У сусідніх державах закуповують імпортної макулатури понад 200 тонн щороку.Натомість тисячі тонн української макулатури гниють на звалищах, – пишуть 24 Новини.

Це через дефіцит власної вторинної сировини. Українці звикли викидати папір разом з побутовим сміттям. В одній його тонні – до 40% паперових відходів.

Неможливо відокремити певну частину паперової маси після того, як вона змішалася з рештою сміття, навідміну від скла.Завдяки сучасним технологіям папір може отримати нове життя. Більшість сортів туалетного паперу, серветок, паперових рушників та одноразовий посуд виготовляють саме з макулатури.

80 кілограмів макулатури рятують одне дерево від вирубки, а одна тонна зібраного паперу здатна зберегти 17-20 дерев.

Що робити, щоб зменшити використання сміття

1. Навчитися сортувати сміття. Розпочніть з коробки, поставте її поруч зі смітником або ж принтером. Якщо ж лінуєтесь самі здавати, залиште відсортовану коробку біля смітника й макулатуру здадуть замість вас.

2. Економте папір. Друкуйте електронні квитки замість паперових. Користуйтесь принтером лише при крайній потребі. Друкуйте лише потрібну інформацію з обох сторін аркуша. Адже майже половина всіх документів потрапляє у смітник протягом доби після видруку.

3. Замініть паперові хустинки на бавовняні, а записники – на цифрові.

4. Використовуйте електронний документообіг.

5. Купуйте товари без зайвої упаковки, аби зменшити обсяги паперу вдома.

6. Використовуйте термочашку замість паперових горнят. Щоб такий посуд не розмокав, його покривають спеціальною плівкою. Тому переробити таку тару можна лише на спеціальних завод, в Україні таких немає.

7. Обмінюйтеся речами: старі меблі та книжки можна віддавати тим, кому вони потрібні.

У воді та рибі є частки мікропластику, який отруює природу та організм людини. Найбільше пластиком забруднена вода як у крані, так і в пляшках. Науковці виявили, що 80% зразків води з усього світу були забруднені мікропластиком.