Поради водіям. Як їздити у ☀️ спеку

❗До уваги❗

Літня ☀️ спека є небезпечним фактором як для водія і пасажирів, так і для автомобіля. На сонці салон авто швидко нагрівається до температури, яка може спричинити тепловий удар. В спеку стає поширеним явищем зниження реакції та підвищення втоми водіїв.

Здається, щоб пережити спеку в автівці, достатньо увімкнути кондиціонер або опустити вікна і запастись холодною водою. Але не все так просто, адже не завжди можливо їздити з відкритими вікнами, а систему охолодження необхідно правильно налаштувати.

Ось кілька суттєвих порад, які стануть вам у нагоді:

✔ Запам’ятайте! Вмикати кондиціонер на максимум не потрібно навіть у найсильнішу спеку. Оптимальна для організму людини різниця температур – 5 градусів. Також слідкуйте за справністю та чистотою системи охолодження, щоб вона не перетворилася в джерело шкідливих бактерій.

✔ Відкривайте вікна за кілька хвилин до поїздки, щоб провітрити салон. Одночасно включіть двигун, запустіть систему кондиціонування (на 21-22 градуси, не нижче) та зачекайте 5-10 хвилин.

✔ В спеку потрібно залишати авто в тіні.
Якщо такої можливості немає, нехай машина постоїть з усіма відкритими дверима 5-10 хвилин. Гаряче кермо і сидіння можна протерти мокрим рушником. Волога, яка випаровується з поверхні, охолодить кермо та оббивку крісла так, щоб їх можна було торкатися.

Як їздити у ☀️ спеку:

✅ Обов’язково возіть в авто кілька пляшок прохолодних напоїв.
✅ Завжди тримайте в автомобілі необхідний мінімум ліків, якими ви зазвичай користуєтеся. Особливо це стосується водіїв та пасажирів, які страждають серцево-судинними захворюваннями.
✅ Якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово, оскільки при різкому гальмуванні на сильно розігрітому асфальті машину може занести.
✅ Під час зупинки, за можливості, залишайте машину в закритому від сонця місці.
✅ Не перевищуйте швидкість і збільшуйте дистанцію від транспортних засобів, що рухаються попереду.
✅ При найменшому погіршенні самопочуття негайно знижуйте швидкість і зупиняйтеся.
✅ Навіть після недовгої стоянки необхідно провітрити салон і лише після цього починати рух.
✅ Крім того, не можна залишати дітей та тварин самих в салоні автомобіля, коли закриті вікна, навіть під час роботи кондиціонера. Двигун може заглохнути й вони опиняться в серйозній небезпеці.

Також слід правильно вибирати час для тривалих поїздок – найкраще їх здійснювати або рано вранці, або ввечері, коли спека спаде.

#патрульнаполіція #poltavapolice #poltava #police