Поради психолога: як уберегтися від паніки під час карантину

Що страшніше короновірус чи сама паніка, яка останнім часом заполонила повітря?

Це саме той випадок, коли страх вже не виконує свою основну функцію самозбереження, а починає домінувати над іншими емоціями, заважає жити і отримувати задоволення від життя.
Так буває. Це не вперше. Просто наші страхи викликані здатністю подумки відправлятися в майбутнє. Завдяки цьому ми можемо передчувати можливу небезпеку. Усвідомлення того, що страх є – перший крок до його подолання!

Що ж робити для того, щоб відновити та зберегти відчуття внутрішньої безпеки?

По-перше, фільтруйте або зведіть до мінімуму інформацію, яка надходить з різних джерел. Говоріть з рідними, колегами, друзями про інше. Наприклад, про сонячну погоду або про кохання.
   По-друге, спробуйте digital detox – період часу, коли людина добровільно утримується від використання цифрових пристроїв. Просто побудьте деякий час в offline-режимі (без Інтернету та телебачення).
   По-третє, перебувайте в моменті “тут і тепер”. Не забігайте думками наперед. Живіть сьогодні і зараз. Задайте собі запитання: “Чи дійсно я присутній там, де знаходжуся фізично?”.

Наступне, перемикайтеся з однією думки на іншу. Це легше робити, коли ви в дії. Тобто зробіть те, що не робили давно або раніше. Наприклад, приготуйте нову страву або перегляньте новий серіал. Карантин – чудова нагода зайнятися собою. Згадайте, що у вас є хоббі.

І останнє, налаштуйтеся на позитив. Так, це непросто, коли наш мозок гостро реагує на негативні події. Але, доведено науково, щоб нівелювати вплив однієї негативної події, потрібно в середньому три позитивні. І вони у вас точно є! Це ваші рідні, з якими можна поспілкуватися, приділити їм увагу, час. Це маленькі радощі життя, які приносять задоволення. Насолоджуйтеся позитивними моментами, речами, людьми. І пам’ятайте, життя продовжується і воно прекрасне!

Бажаю усім гарного весняного настрою та спокою в душі!

Тетяна Аколович, психолог-консультант