Представники двох ОТГ з Полтавщини переймають досвід канадських колег

У 1991 році Канада стала першою західною країною, яка визнала незалежність України. З тих пір дві країни підтримують тісті відносини. Третя міжнародна конференція з питань реформ в Україні, що проходила з 2 по 4 липня, не лише надала шанс Україні та Канаді зміцнити свої зв’язки та відзначити досягнення України у впровадженні її реформ.

Під час другого дня конференції в рамках відкритого заходу в Українському домі у Торонто за участі понад 500 представників української політики, міжнародної спільноти донорів, громадянського суспільства, бізнесу та ЗМІ Канади була організована спеціальна панель з питань реформи децентралізації. Староста села Пироги Глобинської ОТГ Тамара Кір’ян розповіла канадській аудиторії про децентралізацію в Україні, повідомляють у прес-центрі ініціативи Децентралізація.

«Децентралізація руйнує пута тоталітарних режимів і приносить нову ментальність», – зазначила Тамара Кір’ян.

Канада також надала можливість 24 обраним головам об’єднаних громад побачити децентралізацію Канади в дії протягом двох днів візитів до рад, установ, комісій та громад провінції Онтаріо. серед обраних голова Сергіївської ОТГ Ігор Лідовий та староста села Пироги Глобинської ОТГ Тамара Кір’ян.

Муніципалітети Четем-Кент і округ Прин-Едвард були відібрані як напрямки для двох навчальних поїздок керівників громад, що відбуваються за підтримки Програм «U-LEAD з Європою» та DOBRE і Проектів DESPRO та PLEDDG.

Маючи двадцятирічну практику об’єднання, канадські муніципалітети запропонували гостям з України широкі можливості для чесних і відкритих дискусій, поїздок на місця та вивчення канадського досвіду. Голови українських об’єднаних громад змогли перейняти практики ефективного управління після об’єднання, залучення громадян, місцевого економічного розвитку та надання послуг для мешканців.

У муніципалітеті Четем-Кент гості з України відвідали офіс мера і обговорили разом з експертами різних рівнів місцевого самоврядування переваги і недоліки об’єднання громад, прозорості місцевого самоврядування та фінансування інфраструктури. Наступними зупинками подорожі української групи стали: екскурсія об’єктом із відновлення класичних автомобілів RM Sotheby, відвідання місцевості Erieau Marina, пивоварні Бейсайд, заводу із очищення стічних вод Ері-Біч та бізнес-парку Блумфілд.

«В канву сучасного розвитку округу Принс-Едвард органічно вплітається збереження та примноження культурної спадщини. Наявні п’ять музеїв об’єднані в мобільну мережу взаємодії та взаємопідтримки. У раді введена посада менеджера, який опікується історичними об’єктами. Цей досвід збереження та інтеграції історичної спадщини є важливим для прискорення децентралізаційних процесів в Україні, оскільки вивчення своєї минувшини допомагає визначити громаді свою унікальність, конкурентні переваги, руйнує радянські стереотипи та формує високу відповідальність за прийняття рішень»,- розповіла про побачене Тамара Кір’ян.