Приват змінив правила роботи всіх банкоматів з 1 січня

Хоча в Україну вже давно і надійно прийшли безготівкові розрахунки, паперові гроші все ще потрібні. Так що банкомати, як і раніше, залишаються корисними для жителів нашої країни, і новина, яка стосується їх, без сумніву, зацікавить всіх.

28 грудня прес-служба Привату завила, що планує почати оновлення банкоматів вже в наступному році. Оскільки замінити потрібно буде десятки тисяч пристроїв по всій країні, заміна займе не менше двох років – весь 2020 і 2021 рік.

Що зміниться для простих українців?

Найприємнішим нововведенням для українців буде можливість повернути забуті гроші назад на карту. Існує багато причин, за якими людина може забути зняту валюту в пристрої – наприклад, поспіх, відволікаючий телефонний дзвінок, або навіть зловмисники, які можуть спеціально штовхатися, лаятися і розводити балаган, щоб людина збився з пантелику і пішов, а вони б могли забрати гроші . Раніше для повернення грошей потрібно було писати заяви і чекати, поки пройде інкасація банкомату. Зараз же цей процес буде автоматизовано.

Якщо ваші гроші ніхто не забере протягом сорока секунд, банкомат «втягне» їх назад. Вони автоматично будуть зараховані назад на ваш рахунок, без будь-яких комісій (тобто ви не втратите ні копійки з цієї суми). На жаль, все ще залишається небезпека того, що протягом сорока секунд ваші гроші хтось вкраде. Тут вже не обійтися без заяви в банк і в поліцію: тут у наявності явне привласнення чужих грошей, які не належать людині.

Приват уже протестував цю функцію. Його аналітики прийшли до висновку, що кількість випадків забутих грошей в банкоматі скоротилося на третину завдяки їй. Є всі підстави припускати, що далі ця цифра буде тільки зростати. Побічним ефектом можуть бути тимчасові труднощі: коли банкомати будуть замінювати, вони можуть на деякий час стати недоступними. Пройде деякий час між тим, як знімуть старий банкомат і поставлять новий. Проте, без цього, на жаль, обійтися не можна.