Приголомшили кількістю українців, яким відрізали газ за борги

На 1 лютого жителі Вінниччини боргували газопостачальникам 693 мільйони гривень.

Сума майже вдвічі перевищує ту, що була рівно рік тому – повідомляє epravda.

Злісним боржникам підприємство “відрізає” газ. Почало робити ще в минулому році. За минулий рік вимкнули газопостачання 20,5 тисячам споживачів. А цьогоріч уже залишилось без блакитного палива 11,3 тисячі абонентів.

Іншого шляху боротьби з боржниками підприємство наразі не бачить.

Хоч газ відріжуть, сплатити заборговане все одно доведеться.

За минулий рік підприємство подало 139 судових позовів на своїх боржників. Сума, яка заявлена до примусового стягнення в цих позовах – 1,3 мільйона гривень. Мільйон вже вдалося стягнути. Ще 8 нових позовів пішли в суд вже цьогоріч. Звичайно, це непопулярний захід, але газовики вимушені до нього вдаватись, бо й самі мають борги перед енергоринком.

А ще, вони хочуть застерегти своїх боржників: краще не доводити справу до суду, а укласти з підприємством угоду про реструктуризацію заборгованого. Якщо справу розглядатиме суд, то після цього боржнику доведеться сплачувати не тільки ті гроші, які він завинив за блакитне паливо, а ще й судові витрати та витрати на виконання судового рішення. А ще вже – значно більші кошти.

У тарифі на розподіл недостатньо грошей, щоб забезпечити усіх споживачів індивідуальними газовими лічильниками.

На початок 2019-го індивідуальні прилади обліку були у 89% споживачів. Однак за законом до січня 2021 року забезпечити лічильниками потрібно всі домогосподарства. Встановити необхідно 1,4 млн приладів обліку.